Itali, 20 vjeçari shqiptar qëllohet brenda në banesë! Vdes në spital! Nën hetim vëllai i tij

Itali, 20 vjeçari shqiptar qëllohet brenda në banesë! Vdes në spital! Nën hetim vëllai i tij

Policia ne banesen ku ndodhi vrasja

Një 20 vjeçar ka humbur jetën në rrethana ende të paqarta në provincën e Piacenzas në Itali. Bëhet fjalë për Enriko Aliajn i cili është qëlluar me armë zjarri brenda banesës së tij në Ponte dell'Olio. 

Ngjarja ka ndodhur në orët e vona të pasditës së 2 qershorit. Mjekët e urgjencës ndërhynë për t'i shpëtuar jetën të riut por rezultoi e pamundur. 

Sipas mediave italiane, një prej të dyshuarve që po hetohet për ngjarjen e ndodhur është vëllai 18 vjeçar i Enriko Aliajt. Dyshohet se ngjarja mund të ketë qenë totalisht aksidentale teksa 18 vjeçari ka pasur në dorë armën e shkrepur aksidentalisht që i mori jetën vëllait të tij.

Më pas ka njoftuar menjëherë shërbimet e urgjencës por pavarësisht ndërhyrjes së këtyre të fundit, 20 vjeçari Enriko Aliaj ndërroi jetë në spital.

Enriko Aliaj jetonte me dy prindërit dhe me motrën e tij në banesën ku u gjet i qëlluar me armë zjarri. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:58
U gjet i vrarë me armë zjarri në shtëpinë e tij, identifikohet 20 vjeçari shqiptar në Itali (EMRI)

1685607154_policiaitaliane.JPG

Është identifikuar i riu shqiptar i cili u gjet i pajetë në banesën e tij në Ponte dell’Olio të Italisë. Bëhet fjalë për Enriko Aliaj. I riu jetonte së bashku me dy prindërit dhe një motër më të vogël. Deri më tani i dyshuari kryesor është vëllai i tij 18 vjeçar.

S.G/B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Durrës/ Operacioni ‘Summer’, 16 persona në pranga, 5 armë zjarri të sekuestruara

Durrës/ Operacioni ‘Summer’, 16 persona në pranga, 5 armë zjarri të sekuestruara