I burgosuri në Korçë pi sasi të madhe ilaçesh dhe përfundon në spital! Kthehet që aty me bisturinë e doktorit! Dyshohet se do tentonte sërish vetëvrasjen

I burgosuri në Korçë pi sasi të madhe ilaçesh dhe përfundon në spital! Kthehet që aty me bisturinë e doktorit! Dyshohet se do tentonte sërish vetëvrasjen

Burgu i Drenovës

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot me një të burgosur i cili vuan dënimin ne IEVP Drenovë. Amarildo Ajdini, i dënuari në burgun e Drenovës në Korçë, orët e para të mëngjesit të sotëm përfundoi në spital pasi ka konsumuar një sasi të madhe ilaçesh.

Pasi është transportuar në spitalin rajonal të Korcës nga konsumimi i disa barnave mjekësore i dënuari kur është kthyer në qeli ka vjedhur nga dhoma e mjekut një bisturi të cilën gjatë kontrollit të ushtruar e kanë gjetur të fshehur mes rrobave të tij.

Vetëvrasja për të cilën i burgosuri tentoi të bëjë sot duke konsumuar ilaçe mund të jetë një nga arsyet që e shtynë këtë shtetas të vjedhë edhe bisturinë e mjekut.

I burgosuri e fshehu mjetin prerës në trup, por u kap "mat"  gjatë kontrollit nga policia e burgut.

“Në IEVP Korçë ndaj të paraburgosurit Amarildo Hajdini është përpiluar raport incidenti si dhe është shoqëruar për në veçim për arsye se: Me datë 12.05.2022 rreth orës 01:10 kur është kthyer nga Spitali Rajonal Korçë, gjate kontrollit kur i paraburgosuri do behej hyrje ne IEVP Koçe, ju gjete në xhep një mjet prerës (tip bisturie) rreth 5 cm i gjatë. Në drejtim të të paraburgosurit u kryen veprimet procedurale dhe materialet ju kaluan për veprime të mëtejshme SHKBB”, thuhet në njoftimin e Burgut të Korçës.

Lajm në përditësim...

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)