I dënuar me 13 vite burg e i shpallur në kërkim ndërkombëtar për prostitucion, arrestohet 42-vjeçari në aeroportin e Rinasit

Foto ilustruese

TIRANË - Një 42-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar u arrestua në aeroportin e Rinasit.

Eduart Dushaj, banues në Durrës u vendos në pranga me qëllim ekstradimi drejt Italisë nga ku ishte shpallur në kërkim.

42-vjeçari ishte shpallur në kërkim nga Interpol Roma pasi gjykata e Genovas në nëntor të 2020 e dënoi me 13 vite burg për prostitucion.

Policia njofton se nga dënimi i kanë mbetur për të vuajtur edhe 10 vjet, 2 muaj e 18 ditë burg.                         

Nga Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën dhe agjencitë e tjera ligjzbatuese, vijon puna për përfundimin e procedurave, me qëllim ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

'Është një ditë emocionuese', mësoni horoskopin për ditën e sotme