I dënuar me 5 vite burg për grabitje, arrestohet në kufi 30-vjeçari shqiptar

I dënuar me 5 vite burg për grabitje, arrestohet në kufi 30-vjeçari shqiptar

Policia greke ka arrestuar ditën e sotëm dy shtetas shqiptarë. I pari është arrestuar në pikën kufitare të Igumenicës.

Gjatë kontrollit nga forcat policore ka rezultuar se 30-vjeçari shqiptar ishte i dënuar nga drejtësia helene me 5 vite burg për ‘bashkëpunim të thjeshtë në grabitje”.Ndërkohë që në Kordfhelio të Selanikut ëhstë arrestuar një tjetër shqiptar. Sipas mediave  policia greke ka tentuar të ndalojë një automjet ku ndodheshin dy persona.

Mjeti ka shtuar shpejtësinë dhe ka kryer manovra të rrezikshme. Gjatë ndjekjes nga xhami u automjetit është hedhur një armë zjarri pistoletë me 4 fishekë.

Pasi është ndaluar mjeti, janë vënë në pranga dy personat që ndodheshin në të, një shqiptar 33 vjeç dhe një grek 37 vjeç. Nga verifikimi rezultoi se shqiptari ndodhej në mënyrë të paligjshme në Greqi.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 viktima në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët që e vranë padrejtësisht

Atentati me 3 viktima në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët që e vranë padrejtësisht