I dënuar me 6 vite burg për kultivimin e 1720 bimëve narkotike në Tepelenë, 27 vjeçari kapet në Itali dhe ekstradohet drejt Shqipërisë (EMRI)

I dënuar me 6 vite burg për kultivimin e 1720 bimëve narkotike në Tepelenë, 27 vjeçari kapet në Itali dhe ekstradohet drejt Shqipërisë (EMRI)

Foto ilustruese

Një 27 vjeçar i dënuar në Tepelenë me 6 vite burg për kultivimin e 1720 bimëve narkotike është ekstraduar nga Italia drejt Shqipërisë.

Bëhet fjalë për Aldo Halilin i cili është arrestuar në Itali në bashkëpunim të Interpol Tiranës me homologët italianë.

27 vjeçari ka kultivuar 1720 bimë narkotike, në Tepelenë, në vitin 2016.   

Ndërkohë Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve do të vijojë me kryerjen e veprimeve të mëtejshme proceduriale.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Apeli i GJKKO-së lë në fuqi dënimin me 2 vite burg për Fredi Belerin, Ambasadorja greke:  Pati parregullsi, të lejohet të marrë pjesë në seancën e PE

Apeli i GJKKO-së lë në fuqi dënimin me 2 vite burg për Fredi Belerin, Ambasadorja greke: Pati parregullsi, të lejohet të marrë pjesë në seancën e PE