I dënuar me rreth 5 vite burg për plagosjen e një personi, ekstradohet nga Britania e Madhe drejt Shqipërisë një 29 vjeçar (Emri)

I dënuar me rreth 5 vite burg për plagosjen e një personi, ekstradohet nga Britania e Madhe drejt Shqipërisë një 29 vjeçar (Emri)

Foto ilustruese

Një i kërkuar nga drejtësia shqiptare për plagosje është ekstraduar nga Britania e Madhe drejt Shqipërisë.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tiranës me Interpol Manchester, është ekstraduar Ledio Hysa, 29 vjeç. Ai është dënuar me 4 vjet e 8 muaj burgim, për plagosjen e një personi me armë zjarri pistoletë. 

"Këtë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, në vitin 2019, e ka dënuar me 4 vjet e 8 muaj burgim, për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”, thuhet në njoftim. 

Ledio Hysa, në vitin 2018, afër liqenit të Seferanit, në Belsh, Elbasan, pas një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur me armë zjarri pistoletë, në këmbë  Adriatik Kasën. Hysa është arrestuar më herët në një qytet të Anglisë, të cilin e kishte përdorur si vendfsheje.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Të padëgjuar dhe të përjashtuar: Konsultimet publike për ujësjellësin e Himarës

Të padëgjuar dhe të përjashtuar: Konsultimet publike për ujësjellësin e Himarës