I dënuar nga gjykata italiane me 15 vite burg për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 51-vjeçari nga Fieri

I dënuar nga gjykata italiane me 15 vite burg për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 51-vjeçari nga Fieri

FIER- Mario Mamani, 51-vjeç nga Fieri ka rënë në prangat e policisë pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ai ishte dënuar nga Gjykata e Xhenovas, Itali me 15 vite burgim për veprat penale "Shfrytëzim prostitucioni”, "Trafik narkotikësh”dhe “Grup i strukturuar kriminal”.

Arrestimi i tij u bë në Shërbimet e Specializiara Policore në DVP Fier, në bashkëpunim me Sektorin për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme dhe Interpol Tirana.

Policia njofton se 'materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale'.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Mario: 25/12/2019 11:34

    Tallje

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com