I dënuar për prostitucion dhe përdhunim në Itali, arrestohet 43-vjeçari në Durrës

I dënuar për prostitucion dhe përdhunim në Itali, arrestohet 43-vjeçari në Durrës

Foto ilustruese

Një 43-vjeçar është arrestuar në Durrës me qëllimin ekstradimin e tij në Itali, ku është dënuar për prostitucion dhe përdhunim.

Në pranga ka rënë shtetasi Gazmend (Dervishi) Gjyzeli, 43 vjeç, banues në Durrës, i cili është dënuar në mungesë nga Gjykata e Padova e Italisë me vendimin e datës 13.09.2003 me 5 vjet burg për veprën penale "Shfrytëzim i prostitucionit" dhe "Përdhunimi" duke u shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia.

Policia e Durrësit arrestoi Gazmend (Dervishi) Gjyzeli më qëllimi ekstradimin e tij drejt Italisë.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijojnë procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejtë Italisë.

/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Analiza e 'The Guardian': Fëmijët shqiptarë vijnë në Britani për siguri, por përballen me mizoritë e Home Office, gjakmarrja çështje e dytë më e rrezikshme

Analiza e 'The Guardian': Fëmijët shqiptarë vijnë në Britani për siguri, por përballen me mizoritë e Home Office, gjakmarrja çështje e dytë më e rrezikshme