I dënuar për vrasje, shqiptari pret 'byzylykun' e kontrollit dhe arratiset nga Greqia

GREQI - Një 35 vjeçar shqiptar i akuzuar për vrasje në Greqi është arratisur nga mbikëqyrësit pasi ka prerë mjetin kontrollues që i kishin vendosur në dorë.

Sipas mediave greke, shqiptari ishte lënë i lirë nga burgu dhe si masë shpërblyese dhe në dorë i kishin vendosur një byzylyk elektronik me GPS, por ai e ka prerë mjetin kontrollues dhe është arratisur. 

Shqiptari ishte parë për herë të fundit pranë një stacioni autobusësh dhe dyshohet se është arratisur drejt Shqipërisë. Ende nuk bëhet i ditur identiteti i tij, por thuhet se shteti grek e ka shpallur atë në kërkim, ndërsa mediat greke kanë publikuar edhe foton e tij.

Ndërkohë policia greke e sinjalizuar nga alarmi që ra pas prerjes së byzylykut elektronik dhe është vënë në lëvizje dhe ka nisur kërkimet.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento

Komente

 • Kafsha: 11/12/2019 18:20

  Na flliqen jorgot pandelimonë!

  Përgjigju
 • Emi: 11/12/2019 10:43

  Prite tash kur te vini ne shqipnin dhe te vjelli e naj grabije o naj vrasje.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

6 viktima dhe 136 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit