I dha Kupën e Botës në Katar, ylli i Argjentinës nën akuzë: Kontrollet konstatuan abuzim seksual

I dha Kupën e Botës në Katar, ylli i Argjentinës nën akuzë: Kontrollet konstatuan abuzim seksual

Gonzalo Montiel dhe Lionel Messi me trofeun e Botërorit

Gonzalo Montiel, mbrojtësi i djathtë i Argjentinës dhe Sevillas është nën akuzë për abuzim seksual qysh prej 1 janarit 2019, kur mbushi 22 vjeç. Ish-lojtari i River Plate që shënoi penalltinë e fundit në finalen e Kupës së Botës për Argjentinën dhe i dha trofeun Albicelestes, është në telashe serioze. Avokati i palës akuzuese shpjegon se pas kontrolleve që i janë bërë vajzës, rezulton se ajo është abuzuar seksualisht.

“Ata (Montiel dhe vajza) ishin takuar disa herë para asaj mbrëmje dhe ajo ishte ftuar në festë nga një mik i të dyve. E reja humbi ndjenjat dhe u zgjua e shtrirë në pragun e shtëpisë së Montiel. Nuk dihet se sa persona janë përfshirë në abuzim, por pas një analize mjekësore është konstatuar se ka pasur përdhunim. Ata ndoshta e kanë detyruar atë të pijë diçka, sepse pas dy pijeve ajo ishte pa ndjenja, tha ndër të tjera avokati i vajzës së abuzuar.

Ende nuk dihet se kur është seanca e radhës për futbollistin, që do duhet të paraqesë fakte për t'i shpëtuar akuzave të rënda që do e linin me vite pas hekurave.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)