VIDEO/'I forti' me BMW X6 që nuk i bindej Policisë, kush është Bektash Muka që u arrestua sot në Maltë

Shqiptari Bektash Muka, i kërkuar prej një viti për vjedhjen e gjysmë milioni euro bizhuteri në një qendër tregtare në Maltë ka rënë në prangat e policisë malteze.

Bektash Muka

Po kush është Bektash Muka?

27-vjeçari i arrestuar në Maltë nuk është i panjohur për policinë shqiptare.

Në vitin 2016 ai përplasi makinën e tij tip BMW X6 për shkak të shpejtësisë pasi nuk iu bind urdhërit të policisë për të ndaluar.

Kjo pasi në rrugën” Sami Frashëri” shërbimet e policisë “Shqiponja” i kishin bërë me shenjë për të ndaluar mjetit me targa AA 858 NS. Atë kohë, Muka ishte në ndjekje për një sherr në të cilin ishte përfshirë . 

Makina ku po udhëtonte Bektash Mukës pasi u përplas duke i ikur policisë

Muka nuk iu bind urdhrit të “Shqiponja-ve” për të ndaluar dhe vazhdoi rrugën me shpejtësi dhe si rezultat në rrugën “Prokop Mima” u përplas me murin rrethues të një banese.

VIDEO e arrestimit të Bekatsh Mukës në Shtator të 2017

27-vjeçari me të njëjtën automjet, disa muaj më parë, përplasi furgonin e Policisë që përdorej nga “Shqiponjat”, të cilët edhe në atë rast përsëri i kishin bërë shenjë ndalimi.

Gjatë kontrollit në makinën e përplasur të Mukës, policia gjeti një pistoletë.

VIDEO e 2017 kur Bektash Muka i ikën postobllokut të policisë

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fredi: 19/11/2018 10:10

  Shpejt ne pune te detyruar lidhur kemb e duar me zinxhire qe te kuptoje qe me djersë jetohet per tu qënë i lirë, dhe jo me kok në torbë dhe brenda. Dërrmojeni!

  Përgjigju
  • Aaaaa: 30/04/2019 17:31

   Po nxitonte diali me bmv se kishte mamin e fredit dhe po i bente pipa.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital