I gjendet automatik dhe fishekë, shpallet në kërkim 42-vjeçari në Gjirokastër

I gjendet automatik dhe fishekë, shpallet në kërkim 42-vjeçari në Gjirokastër

Arma dhe fishekët e sekuestruar

GJIROKASTËR- Një 42-vjeçar nga fshati Kolonjë është shpallur në kërkim pasi gjatë kontrollit në një ambientet që ai kishte në përdorim të tij në fshatin Apsallë në Dropull iu gjet një automatik dhe disa fishekë pa leje.

41-vjeçari në kërkim, banues në fshatin Kolonjë, Gjirokastër, akuzohet për veprën penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit".

Ndërkohë, vijon puna për kapjen e tij.

Materiale procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Shirat s’bëjnë punë! Zjarret në Lezhë vijojnë, shkrumbojnë mbi 200 hektar pyje

Shirat s’bëjnë punë! Zjarret në Lezhë vijojnë, shkrumbojnë mbi 200 hektar pyje