I kërkuar nga Austria për drogë, arrestohet në Ali Dem 26-vjeçari nga Peshkopia

I kërkuar nga Austria për drogë, arrestohet në Ali Dem 26-vjeçari nga Peshkopia

Një 26-vjeçar i kërkuar nga drejtësia austriake për drogë është arrestuar nga policia e Tiranës në zonën e 'Ali Demit'.

Për kapjen e tij ishin të inkuadruara Njësia e Posaçme e Kërkimit 'Fast', si dhe Interpol Tirana, që fillimisht bënë të mundur lokalizimin e tij në Ali Dem dhe më pas arrestimin.

Bëhet fjalë për Gersi Halilin, i cili më ekzaktësisht kërkohet për veprën penale "Trafikimi i lëndëve narkotike dhe substancave psikotrope". Një akuzë e cila maksimumin e dënimit e ka deri në 15 vite.

Gersi Halili është i lindur në Peshkopi, por banues në Tiranë me qera, ndërsa kishte edhe shtetësinë austriake. Kapje e tij është bërë me qëllim ekstradimin drejt Austrisë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin