I kërkuar për armëmbajtje pa leje e trafik droge, në pranga një 26-vjeçar

Foto ilustruese

SHKODËR - Një 26-vjeçar është arrestuar nga policia e Shkodrës pasi i shpallur në kërkim për krime kundër personit, armëmbajtje pa leje dhe trafik droge.

Sabah Nuzi, banues në Burrel është arrestuar pasi më datë 1 shtator ai ka kërcënuar një person tjetër me armë zjarri.

Pas një konflikti të çastit, 26-vjeçari ka qëlluar me armë në ajër dhe më pas ka kërcënuar personin tjetër.

Për Nuzin, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat ka vendosur masën e sigurimit personal “Arrest me burg”, i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Mbajtja pa leje dhe prodhim i armëve, armëve shpërthyese e municioneve”,  "Kanosje" dhe “ Prishje e qetësisë publike”.

Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë Mat për veprime të mëtejshme.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shpërthim në një depo në Britani: Rregjistrohen disa të lënduar, ende nuk ka viktima të konfirmuara