I morën paratë një emigranti të paligjshëm pakistanez, vihen në hetim dy efektivët e policisë kufitare në Sarandë (EMRAT)

I morën paratë një emigranti të paligjshëm pakistanez, vihen në hetim dy efektivët e policisë kufitare në Sarandë (EMRAT)

Pika kuftare, Qafë Botë

Dy punonjës të policisë kufitare në Qafë Botë janë vënë nën hetim nga ana e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore pasi akuzohen se i kanë marrë paratë një shtetasi pakistanez në kufi.

Marjus Jaupaj 32 vjeç është ndaluar nga autoritetet përkatëse dhe po hetohen ndërsa është nën masën e paraburgimit. Ndërsa Dritan Sulo, 22 vjeç po hetohet në gjendje të lirë.

Jaupaj akuzohet për kryerjen e veprës penale të vjedhjes duke shpërdoruar detyrën ndërsa 22 vjeçari Dritan Sulo po hetohet në gjendje të lirë nën akuzën e korrupsionit.

Masat ndaj tyre u morën pas denoncimit të bërë nga një emigrant i parregullt pakistanez i cili u kap në territorin shqiptar.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Alibeaj ironizon Berishën: Vegël mund të jetë ai që do i çojë demokratët në parti të majtë! Kam krenari të qëndroj në PD

Alibeaj ironizon Berishën: Vegël mund të jetë ai që do i çojë demokratët në parti të majtë! Kam krenari të qëndroj në PD