I ndaluar prej vitesh në Shqipëri, kapen 60 kg dateri! Anonim porositësi, kontrolle në restorante e dyqane, rrezikojnë mbylljen (VIDEO)

TIRANË- Edhe pse është e ndaluar me ligj, kjo nuk i ka penguar një ose disa persona që të porosisin nga Greqia 60 kg dateri. kjo sasi është kapur ditën e sotme teksa po hynte kontrabandë nga Greqia. personat që po e transportonin ishin siguruar që ta fshihnin mirë, edhe pse dështuan.

Kjo sasi prej 60 kg ishte futur në kuti metalike e mbuluar me kuti kartoni, por nuk kanë mundur që të kalonin doganën. Nuk dihet ende se cili është porositësi i tyre, hetimet vijojnë! Ndërkohë mësohet se do të bëhen kontrolle edhe në restorante apo dyqane që do e tregojnë ose shesin, pasi rrezukojnë mbylljen nga 6 muaj deri përfundimisht.

Ligji “Për Peshkimin” ndalon peshkimin, mbajtjen në bord, tranzitimin në barkë dhe anije, zbarkimin e qëllimtë dhe hedhjen në treg ose për konsum, në çdo periudhë, zonë e me çfarëdo lloj mjeti a pajisjeje të gurëshpuesit (dateri) - Lithophaga Lithophaga.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento

Komente

 • Iris: 07/08/2020 03:11

  Sipas logjikes duke qene qe eshte super e ndaluar policia duhet te kontrrolloje vetem restorantet super te shtrenjta.Per nje gje qe eshte super e ndaluar ,ka njerez qe kane super portofol ,per te paguar super cmime per ta shijuar kete lloj ushqimi.

  Përgjigju
 • Afendikoi: 06/08/2020 19:01

  Sa puntore eshte policia. Bravo

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Presidenca si Teatër pa spektatorë