Të pastër në 3 shtyllat e vlerësimit/ KPK konfirmon në detyrë ish- inspektorin në KLD dhe prokurorin e Tiranës

TIRANË- Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë ish-inspektorin e KLD-së, Qemal Zaimin.

Në seancën e zhvilluar ditën e sotme, Zaimi kandidat për gjyqtar Apeli, ka rezultuar i pastër në 3 shtyllat e vlerësimit, atë të pasurisë, figursë dhe integritetit profesional.

Qemal Zaimi aktualisht është përgjegjës në njësinë e vlerësimit etik e profesional në KLGJ.

Ndërkohë, është konfirmuar në detyrë edhe Prokurori i Tiranës, Albert Demirneli. 

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Albert Demirneli

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, arrestohen 3 autorët (EMRAT)