I përfshirë në aksidentin ku vdiqën 2 persona në Fushë-Krujë, 25 vjeçari u lirua nga burgu nga gjyqtarja Enkelejda Hoxha

Pamje prane zones ku eshte qelluar me arme

1609921245_oooooo.jpg

Eduart Pica 25 vjeçari i cili është qëlluar gjatë natës teksa ishte në makinën e tij në Lezhë, në 2017 është përfshirë në një aksident me vdekjen e dy personave në 2017.

Ai u ndalua për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, por ka qenë gjyqtarja Enkelejda Hoxha ajo që i ka dhënë pafajësinë në 2018.

Pica ka qenë arrestuar për aksidentin tragjik të 4 shokëve, me pasojë vdekjen e dy të rinjve dhe plagosjen e dy të tjerëve. Makina ku udhëtonin 4 shokët, është fërkuar me makinën e Picës dhe si pasojë, viktima që drejtonte automjetin ka humbur kontrollin dhe është përplasur me trafik-ndarësen në rrugë.

Për pasojë atëherë kanë ndërruar jetë në spital Roland Kacani, 28 vjeç nga Tirana, (shoferi i mjetit) dhe Altin Prendushi, 27 vjeç nga Lezha, (i cili ndodhej në vend të parë pasagjer). Dy pasagjerët që ndodheshin në sediljen e pasme dhe që mbetën të plagosur janë: Eduard Lamaj 27 vjeç nga Laçi dhe Bledar Dauti 31 vjeç nga Tirana.

Ajo ka vendosur:

“Pushimin hetimeve që lidhen me procedimin penal nr. 443, të vitit 2017 ne ngarkim te shtetasit {xxx}. -Shuarjen e mases se sigurimit vendosur nga gjykata per shtetasin {xxx} sipas nenit 261 pika 1 gërma “a” e K.Pr.Penal

-Pezullimin në tërësi të hetimeve te procedimit penal Nr. 443 te vitit 2017 qe ben fjale per vepren penale te “Shkeljes se rregullave te qarkullimit rrugor” parashikuar nga neni 290/4 te Kodit Penal dhe ajo e “Largimit nga vendi i aksidentit” parashikuar nga neni 273 i K.Penal. -Urdherohet ***** e ***** Gjyqesor Kruje per ekzekutimit e ketij vendimi".

 

 


Lajmi kryesor:

Qëllohet me armë 25 vjeçari në Lezhë që u përfshi në aksident me 2 viktima 3 vite më parë! I riu: U zumë në kalçeto! Në kërkim autori! (VIDEO)


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?×

Lajmi i fundit

John

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, arrestohen 3 autorët (EMRAT)