I refuzoi ftesën për dialog, Rama i jep përgjigje të 'kamufluar' Lulzim Bashës (FOTO)

I refuzoi ftesën për dialog, Rama i jep përgjigje të 'kamufluar' Lulzim Bashës (FOTO)

Foto e ditës, e ka quajtur kryeministri Edi Rama, imazhin që ka publikuar këtë pasdite në rrjetin social Instagram. I ulur në një stol në sheshin qendror të Tiranës, atë "Skënderbej". Pranë tij, në një stol tjetër, shihet një çift të dashuruarish.

Duket i pashqetësuar teksa 'sodit' sheshin "Skënderbej". Dje kryeministri Edi Rama i bëri ftesë liderit të opozitës jo parlamentare, Lulzim Basha, për tu ulur në dialog për zgjidhjen e krizës, pas djegies së mandateve. Ftesa u refuzua këtë të shtunë nga kryedemokrati Lulzim Basha, dhe përmes kësaj fotoje Rama duket se jep edhe një sinjal, se do të vijojë i qetë punën me qeverinë e tij. Siç është shprehur edhe më herët para deputetëve dhe ministrave, Rama ka kërkuar të vijojë puna për reformat dhe përgatitjen për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019.

Rama ka mohuar në mënyrë kategorike një qeveri tranzitore siç kërkon opozita, dhe po ashtu i ka thënë jo edhe zgjedhjeve të parakohshme.

Kauza që u rrëzuan edhe nga ndërkombëtarët, me mesazhet e qarta të delegacionit të Parlamentit Evropian dy ditë më parë në Tiranë.

Nuk është hera e parë që kryeministri i vendit mesazhet e tij politike i jep me foto.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gjaku: 03/03/2019 18:04

  RAMA PO lepihet , do qe te nderroje GRUAN ?? Shalet I ka te gjata , PO -,thone,-se kallemin e ka prapa .Defect I LINDUR .

  Përgjigju
 • Populli: 03/03/2019 09:40

  Mona dhe lulushi duke bere plane se cfare gënjeshtre do shpikin për ditët në vijim dhe Rama që se rru.n hic

  Përgjigju
 • Rruqja: 02/03/2019 21:10

  Po po o zulyftar te arrestojm ata qe thua ti dhe te bejm qeveri me kryem.Lulzim pushkatarin .hajdutin .mashtruesin .me gjithe cakejt e tjere qe i shkojn pas .jo jo zylyf po kush i ka hyr ne hak ktij populli te mari sapunin .

  Përgjigju
 • Chicago: 02/03/2019 21:03

  Degjova nje demokrat qe fliste per diasporen ska turp qe nen vlereson njrzit qe punojn me shpirt jashte po po eshte vertet se nuk i njef se kam kohe qe jetoj jashte i kam pare keta qe flasin keq se keta jane qe kane shfrytezuar duke i bajtu me dollar

  Përgjigju
 • Chicago: 02/03/2019 21:03

  Degjova nje demokrat qe fliste per diasporen ska turp qe nen vlereson njrzit qe punojn me shpirt jashte po po eshte vertet se nuk i njef se kam kohe qe jetoj jashte i kam pare keta qe flasin keq se keta jane qe kane shfrytezuar duke i bajtu me dollar

  Përgjigju
 • Zylyftari: 02/03/2019 20:36

  PA BURGOSUR DAKON TAHIRIN GJIKNURIN AHMETAJN GRUPET KRIMINALE AVDYLAJT E TE TJER MBESHTETES TE RAMEM NUK DO KETE DIALOG

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 02/03/2019 18:09

  Haha.. Mona dashuri me Lulushin... nen sallatorin eRames

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama publikon pamjet nga kantieri i transformimit urban në lumin Gjanicë: Deri dje ishte një vatër ndotje, sot është një arterie e gjelbër

Rama publikon pamjet nga kantieri i transformimit urban në lumin Gjanicë: Deri dje ishte një vatër ndotje, sot është një arterie e gjelbër