I rrëmbyen të atin në prag ndeshje me Argjentinën, apeli i futbollistit nigerian

I rrëmbyen të atin në prag ndeshje me Argjentinën, apeli i futbollistit nigerian

Kapiteni i Kombëtares nigeriane, John Mikel Obi

Babai i kapitenit të skuadrës së Nigerisë, John Mikel Obi është rrëmbyer nën presionin e armëve të zjarrit më datë 26 qershor, duke shënuar këtë herën e dytë në shtatë vjet.

Edhe pse i ati u lirua ditën e djeshme, vetë futbollisti është shprehur se pasiguria në vend është e frikshme.

Ish-mesfushori i Chelsea-t, i cili tani luan për klubin kinez Tianjin Teda, u shpreh se mori një telefonatë nga një anëtar i familjes, pak para ndeshjes me Argjentinën.

Babai im u lëndua dhe u torturua gjatë eksperiencës së tij dhe kjo është e papranueshme. Shpresoj që autoritetet do të punojnë më shumë për të vënë drejtësi.

John Mikel Obi, futbollisti nigerian

Nigerianit iu desh të paguante një shpërblim prej 10 milionë naira për lirimin e të atit, i cili është kthyer në familje.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Po ikte nga Shqipëria, vihet në pranga në Rinas 'Kep Rapi', i forti i Durrësit! I dënuar me 7 vite burg në Itali

Po ikte nga Shqipëria, vihet në pranga në Rinas 'Kep Rapi', i forti i Durrësit! I dënuar me 7 vite burg në Itali