I shënoi Shqipërisë në minutën e 13-të, Ferran Torres vendos rekord te Spanja

I shënoi Shqipërisë në minutën e 13-të, Ferran Torres vendos rekord te Spanja

Goli i Ferran Torres


Sulmuesi i Spanjës, Ferran Torres gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 13-të në duelin ndaj Shqipërisë. Me golin e realizuar, sulmuesi i cili është pjesë e Barcelonës, u bë lojtari i përfshirë në më shumë gola në të gjitha garat me Luis De La Fuenten si trajner. Plot 5 gola dhe 2 asiste për Ferran Torres, me trajnerin aktual të iberikëve. Askush si ai.

 


Lajmi kryesor:

SHQIPËRI 0-1 SPANJË/ Djema kokën lart, ishte vitrina e futbollit! Kombëtarja eliminohet nga Europiani 2024! Italia e mbyll e dyta dhe gjen Zvicrën në 1/8


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë