I shpallur në kërkim për plagosje të rëndë në 2019, arrestohet 36 vjeçari në Tiranë

Një 36 vjeçar në Tiranë i shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje është arrestuar te sheshi “Shqiponja".

"Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1 Tiranë, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative për një shtetas të shpallur në kërkim që lëvizte në këmbë tek sheshi “Shqiponja”, menjëherë kanë organizuar punën dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale kanë kapur dhe ndaluar shtetasin M. H., 36 vjeç, banues në Tiranë", thotë policia.

Plagosjen ai e ka bërë në dhejtor të vitit 2019.

"Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Nr. 6, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka caktuar masën e sigurimit "Arrest në burg" në mungesë, për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje”, sepse në dhjetor të vitit 2019, në Astir, ka plagosur me sende të forta shtetasin I. L", shtoi ai.

Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se po shkojmë drejt një izolimi të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

(Video) Sulmi me mitraloz ndaj shkencëtarit iranian zgjati 3 minuta