U vihet zjarri mbeturinave në një fshat të Fushë-Krujës, përhapet duke rrezikuar banesat

Disa persona të papërgjegjshëm i kanë vënë zjarrin një grumbulli mbeturinash në përroin e fshatit Halil të Fushë-Krujës, por flakët janë përhapur duke rrezikuar edhe banesat përreth.

Sipas zjarrfikësve të Krujës përhapja e zjarrit është favorizuar nga era e fortë dhe shkurret e ndodhura afër përroit. Zjarrfikësja e Krujës ndodhet në vendngjarje dhe po mundohet të lokalizojë e të shuajë flakët.

Zjarrvënie të tilla janë bërë modë në rrethin e Krujës dhe pavarësisht se piromania dënohet me ligj, asnjë person nuk është proceduar penalisht për këto zjarrvënie të cilat përpos rrezikut që shkaktojnë kanë edhe një kosto të konsiderueshme.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën