Me armë në banesë dhe autor i 2 zjarreve në Tragjas dhe Dukat, arrestohet piromani në Vlorë

Me armë në banesë dhe autor i 2 zjarreve në Tragjas dhe Dukat, arrestohet piromani në Vlorë

Arma e sekuestruar

VLORË- Zjarre të përmasave të mëdha kanë prekur pasditen e djeshme zonën e Kaninës, Tragjasës, Dukatit e Zvërnecit. Policia e Vlorës ka arrestuar autorin e 2 zjarreve në Tragjas dhe Dukat, në banesën e piromanit është gjetur një armë zjarri me fishek në fole. Sa i përket zjarrit në Zvërnec e Dukat, policia e Vlorës ka arritur të identifikojë personat e dyshuar të cilët janë nën hetim.

Rreth 2000 rrënje ullinj të djegur, ndërsa dëmet nga zjarri i një dite më parë në Kaninë janë të konsiderueshme. Ndërhyrja për  shkak të terrenit u bë edhe nga ajri, ndërsa një ditë më vonë pasojat nga zjarri duken qartë. Për banorët, demet janë të mëdha ndërsa fatmirësisht nuk kanë pësuar dëme banesat.

Sipas tyre, një zjarr i tillë kishte vite të shumta pa u parë në Kaninë.Nga flakët janë djegur ullinj shekullore çka është e pamundur që ato të rikuperohen tashmë. Situata nga zjarret gjatë periudhës se fundit ka qenë problematike në disa zona të qytetit.

G.MO/S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eri: 23/09/2022 09:28

  Dora e shernimeve sekrete te huaja, supozoj ato greke. Druajne se Shqiperia mund te kthehet ne nje fuqi tregtare e vajit te ullirit.

  Përgjigju
 • Taulant: 23/09/2022 09:12

  Vareni ne trungun e ndonje peme te padjegur akoma.

  Përgjigju
  • Geri: 23/09/2022 13:27

   Te varen me koke poshte. Mjaft me me keta ndyresira qenie kriminale.

 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Brukseli: Putin, penalisht përgjegjës për vdekjen e Navalnyt

Brukseli: Putin, penalisht përgjegjës për vdekjen e Navalnyt