POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

“Ia njoh gjymtyrët dhe damarët këtij vendi”, Rama tregon arsyen pse viziton familjet e varfra (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer sot përgjigje një qytetari me emrin Blerim Shehu, i cili e kritikoi se po bën propagandë duke vizituar familjet e varfra.

Pak ditë më parë kryeministri u shfaq në familjen e Hysen Zhupanit në Shijak dhe premtoi që dimri s’do t'i zënë pa shtëpi, ndërsa në përgjigje për Blerimin që e kritikon, ai thotë se e di që s'mund të zhdukë të gjthë skamjen e varfërinë që ka në këtë vend, por se beson tek njerzillëku i pushtetit.

“Dallimi mes meje e teje nuk është që ti ke zemër e unë kam gur, por është se unë kam detyrën të shoh përtej të sotmes, të mendoj për të ardhmen dhe për fëmijët e Hysenit”

Kryeministri Edi Rama

Kryeministri ndër të tjera thotë se i njeh shumë mirë problemet e shqiptarëve dhe se ka shkelur në çdo cep të këtij vendi, aq sa nuk e kanë bërë të gjithë politikanët e marrë së bashku në 30 vjet.

“Sa e kam shkelur unë kryq e tërthor Shqipërinë nuk e kanë shkelur të gjithë politikanët e marrë bashëkë në 30 vite. Ia njoh gjymtyrët dhe damarët këtij vend dhe jetoj me realitetin e njerëzve të zakonshëm”

Kryeministri Edi Rama

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Gafurri: 08/09/2018 20:24

    Bravo z Blerim I dhe RALITETIN aktual kryeministrit dhe si gjithmone kryeministri pergjigjet Duke I vene fain qeverise te shkuar UNE DO SHTOJA KETU PER BLERIMIN SE AFTESIJA E KRYEMINISTRIT TONE PER TE QEVERISUR ESHTE E KUFIZUAR NGA BEGRAUNTI DHE IDEJA E TIJ E SHTREMBUR PER QEVERISJE ME TE TIJEN Z RAMA MENDON SE PO PERFAQSON POPULLIN PO RALITETI NUK ESHTE KY RAMA PERFAQSON VETEM NJE PAKICE QE QUHEN OLIGARKET DHE TRAFIKANTE DROGE SHTETI ESHTE VETEM PER KETA DHE JO PER POPULLIN FUKARENJ SHIKONI NJEREZ QE KERKOJNE TE IKIN NJEREZ QE VJEDHIN PER NJE CAPE BUKE CFARE PO BENI Z RAMA VETEM SHOW DHE ASGJE TJETER ESHTE E PA FALSHME PER 6 ITE KJO VARFERI E PA PARE

    Përgjigju