Idrizi arrin marrëveshjen me Bashën: Do i afrojmë 40-50 mijë vota! Aleanca kundër një njeriu të vetëm që tenton të kapë çdo pushtet (VIDEO)

Pas takimit në selinë blu, kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi tha se do i afrojë koalicionit opozitar 40-50 mijë vota.

“Kjo nuk është aleancë kundër PS-së, por një aleancë kundër një njeriu të vetëm që tenton të kapë të gjitha pushtetet dhe kërkon të jetë sulltan në Shqipëri. Ne kemi nevojë që t’i japë shqiptarëve një zgjedhje tjetër. Kjo aleancë është kundër një njeriu të vetëm që përdor zhargon, tenton që të fyejë patriotët e tij ndërkohë që është një servil në raport me ndërkombëtarët. Është njeriu që hoqi çështjen çame nga synimi i qeverisë. PDIU do i afrojë aleancës 40-50 mijë vota” – tha Idrizi.


Lajmi kryesor:

Finalizohet koalicioni ‘PD-Aleanca për ndryshim’, Topi firmos në minutat e fundit, dorëzohet në KQZ! Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë! Zbardhet marrëveshja mes PD dhe 12 aleatëve


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Parakalimi i gabuar shkakton aksident në Berat, fatmirësisht pa të lënduar