Igli Tare merr çmimin 'Drejtori më i mirë' në Itali! E ardhmja? Di shumë gjuhë të huaja, më pëlqen De Rossi

Igli Tare merr çmimin 'Drejtori më i mirë' në Itali! E ardhmja? Di shumë gjuhë të huaja, më pëlqen De Rossi

Igli Tare

Igli Tare u vlerësua me çmimin si "Drejtori më i mirë sportiv" i sezonit të shkuar në Itali, në ceremoninë "Gran Gala Calcio" që u zhvillua mbrëmjen e së hënës në vendin fqinj. Shqiptari që për 15 vite ishte pjesë e Lazios ende nuk e ka një punë, kjo pas largimit nga klubi i Serie A verën e 2023. Nga pushimet, e ardhmja e deri te analiza e disa lëvizjeve në futbollin e Italisë, Tare kërkon një projekt të ri ambicioz për të filluar sërish punën e drejtorit sportiv.

"Lazio? Nuk mendoj se rezultatet e Lazios kanë lidhje me largimin tim, vitin e kaluar e merituam vendin e dytë. Por, nuk erdhi si një e papritur pasi për ato rezultate ishte punuar shumë nga drejtuesit dhe trajnerët. Unë i uroj Lazios që të ketë një të ardhme edhe më të ndritur.

Periudha pushim - E kisha menduar prej kohësh dhe e kisha biseduar edhe me president Lotiton. Të bën mirë, i sheh gjërat nga një tjetër këndvështrim dhe mbi të gjitha ke më shumë kohë për familjen. Jam gati t’i rikthehem sërish detyrave, do të mbetem gjithnjë i lidhur me Lazion, por dua një rrugëtim tjetër.

E ardhmja - Kam dëgjuar që flitet për rikthimin te Lazio, por unë nuk i besoj rikthimeve. Rrugët janë të ndara dhe klubi ka bërë zgjedhje të tjera. Nuk do të kthehem aty në të ardhmen e afërt. Pastaj sa i takon klubit të radhës, kam fatin që flas shumë gjuhë dhe dua një projekt që të më intrigojë.

Napoli - Nuk ka pasur kurrë ndonjë qasje nga Napoli ndaj meje. Kanë qenë gjithmonë thashetheme të pabaza, por nuk ka pasur kurrë ndonjë kontakt të vërtetë.

A ju pëlqen puna e De Rossit te Roma? Shumë, por jo vetëm si trajner por edhe si njeri. Ai është një person, një djalë që e respektoj shumë dhe kemi një marrëdhënie të shkëlqyer. Mendoj se ai do të ketë një karrierë të shkëlqyer sepse është gjithashtu një person që ka shumë karizëm", tha Tare.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 08/05/2024 16:41

    Igli Tare burr serjoz e burr i zgjuar e njeri korekt. Por sa i përket gjuve tē huaja kanpjon mbaj un Rexhep Leka se flas 15 gjuh të huaja.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?



×

Lajmi i fundit

Debati për mikrokreditë, a është Gazmend Bardhi avokati i interesit të përmbaruesve?

Debati për mikrokreditë, a është Gazmend Bardhi avokati i interesit të përmbaruesve?