‘Ik merr një kavo’, si i shpëtoi vajza tragjedisë! Pjetër Rushaj la Anglinë për Shqipërinë, iku me të birin për të parë ndërtimet në Bogë, por e mori rrjedha

‘Ik merr një kavo’, si i shpëtoi vajza tragjedisë! Pjetër Rushaj la Anglinë për Shqipërinë, iku me të birin për të parë ndërtimet në Bogë, por e mori rrjedha

1669029491_rrushaj.jpg

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vdekja tragjike e babë e bir në Shkodër. Mësohet se në makinë me babanë dhe të vëllanë ka qenë edhe vajza, por ajo ka shpëtuar pasi i ati i ka thënë që të shkonte në fshatin më të afërt që të merrte një kavo pasi i ishte bllokuar makina nga uji.

Pjetër Rrushaj ishte i njohur për ndërtimet karakteristike të zonës alpine në Malësinë e Madhe dhe Dukagjin. Ai kishte ardhur nga Anglia për të investuar në Shqipëri. Pas reshjeve të shiut kishte marrë vajën dhe djalin të shkonte në fshatin Bogë ku kishte ndërtuar dy shtëpi së bashku me të vëllanë, për të parë nëse kishte dëmtime në banesa.

Mirëpo aty u përball me rrjedhën e madhe të ujit që i mori përpara së bashku me të birin, ku për pasojë humbën jetën. Jason Rushaj, 14- vjeçari i cili humbi jetën ishte pjesë e ekipit të futbollit të Akademsië së Futbollit Djelmnia Shkodrane.


Lajmi kryesor:

Shkodër/ Pas 16 orësh kërkime, gjenden trupat e pajetë të babë e bir! Viktima biznesmen, mori fëmijët për të parë shtëpitë që kishte në Bogë! Ja si shpëtoi vajza (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

BRITANI/ Kultivonin kanabis, arrestohen 4 shqiptarë, zbulohet deklarata e tyre: Më mirë në burg, se në Shqipëri

BRITANI/ Kultivonin kanabis, arrestohen 4 shqiptarë, zbulohet deklarata e tyre: Më mirë në burg, se në Shqipëri