Ikën kreu i AKU/ Në vend të tij, anëtari i KQZ-së Bledar Skënderi

Bledar Skënderi

TIRANË- Drejtori i Përgjithshëm i AKU, Robert Lili pritet të lërë detyrën pas një viti në krye të këtij institucioni, teksa mësohet se vendin e tij do e zërë Bledar Skënderi, anëtar i KQZ-së. Lajmi konfirmohet nga burime për Report Tv.

Me emërimin në krye të këtij institucioni të rëndësishëm, Skënderi do duhet të heqë dorë nga kandidatura për anëtarë të KQZ-së së re. Kujtojmë që më herët, Skënderi ka mbajtur postin e Zëvendësdrejtorit të ALUIZNI-t, të Burgjeve, si dhe jurist në Komunën Dajt.

Nga ana tjetër, nuk dhet motivet e largimit të Lilit.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Bashkëqeverisja/ Rama: E-Albania, një emër i njohur për të gjithë! 95% e shërbimeve online, s'ka radhë e korrupsion në administratë