Vlorë/ IKMT aksion për pastrimin e inerteve përgjatë bregdetit të Orikumit

VLORË- Sot ka nisur pastrimi i inerteve përgjatë bregdetit të Orikumit në Vlorë. Aksioni i Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit është ndërmarrë pas prishjes pak kohë më parë të një numri objektesh në Lungomare.

Në zonën ku po ndërhyn aktualisht IKMT, kalon projekti i shëtitores buzë detit, që nis nga Vlora. Pavarësisht këtij aksioni në Orikum, IKMT nuk ka ndërprerë, por ka intensifikuar kontrollet dhe ndërhyrjet përgjatë gjithë bregdetit shqiptar dhe prej pak javësh edhe përgjatë lumenjve në mbrojtje të territorit dhe mjedisit.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'I dhanë 140 plumba', Berisha zbulon porosinë që i dha Azem Hajdarit para vrasjes: Ja dy mënyrat që të shpëtosh