IKMT gjobit me 2 mln lekë dy persona, u kapën duke gërryer shtratin e lumit Mat (VIDEO)

Për të parandaluar krimin mjedisor, policia e Kurbinit ka proceduar dhe gjobituri me 2 mln lekë dy persona pasi u kapën duke gërryer shtratin e lumit Mat.

Aksioni i policisë dhe IKMT ka vazhduar përgjatë lumit Mat, ku konstatoi se disa personin merrnin zhavorr.

Sipas policisë, dy personat e proceduar janë shtetasit L.M 51 vjeç nga Lezha dhe B.A 55 vjeç nga Miloti.

Policia thotë se kontrollet do të vijojnë për penalizmin e çdo subjekti që tenton të marrë inerte pa leje në shtratin e lumit Mat apo që kryen krime mjedisore, si ndërtime pa leje, prerje të paligjshme të pyjeve, ndotje të ambientit dhe lumenjve apo zjarrvënie të qëllimshme pyjeve dhe kullotave.

Ndërkohë më herët gjatë ditës së sotme, IKMT-ja gjatë një aksioni përgjatë lumit Erzen ka prishur 14 barake, pasi përmes aktivitetit të tyre ndotin lumin dhe brigjet e tij.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arbeni: 27/05/2020 14:37

  Mbytini maskarenjte....

  Përgjigju
 • Kafsha: 27/05/2020 13:36

  Duhet burg dhe jo gjobe!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Kujdes, periudhë grindje! Sukses në punë për shenjat…/Horoskopi javor 15-21 korrik nga Jorgo Pulla

Kujdes, periudhë grindje! Sukses në punë për shenjat…/Horoskopi javor 15-21 korrik nga Jorgo Pulla