'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i përgjigjet Berishës: Fatkeqësi për ata që të dëgjojnë

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj deklaratave të Sali Berishës, i cili më herët kishte thënë se Rama hoqi dorë nga kandidimi në Durrës, pasi mori vesh se atje do të kandidonte edhe Lulzim Basha.

Gjatë prononcimit për mediat, pas takimit me drejtorët dhe asanblenë e PS-së në Vlorë, Rama tha se për moshën që ka, Berisha duhet lënë në vetminë e tij. Më tej Rama u shpreh se ish kryeministri nuk ka çfarë u jep më shumë shqiptarëve dhe prandaj është fatkeqësi për ata që e dëgjojnë. 

"Do iu sugjeroj miqësisht që ta konsideroni për moshën që ka një njeri që thjesht duhet lënë në vetminë e tij dhe pastë jetë të gjatë e shëndet dhe i gëzoftë nipat e mbesat.

Shqipërisë dhe shqiptarëve nuk ka asgjë çfarë u jep më dhe fatkeqësisht për të dëgjuar atë që populli thotë mos ia dëgjo plakut, se është fatkeqësi për ata që e dëgjojnë.

Unë se kam dëgjuar fare se çfarë ka thënë është një njeri që duhet injoruar plotësisht", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama me strukturat në Vlorë: Nëse kandidoj këtu vendoset më vonë/ Frikë nga Basha në Durrës?! 'Fatkeqësi kush dëgjon Berishën'


D.P./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë e reja do arrijnë të fitojnë mandate deputeti në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Vdekja e 3 minatorëve/ Flasin fqinjët: Kanë qenë 3 ditë të bllokuar! Punonin në të zezë se galeria ishte mbyllur nga shteti