Ilaçe kontrabandë me autobus nga Italia në Vlorë, e pësojnë dy shoferët

Foto ilustruese

Foto ilustruese

VLORË- Një tentativë e kontrabandës së ilaçeve është zbuluar ditën e sotme në Portin e Vlorës, ku pas kontrollit në një autobus që vinte nga Italia janë gjetur 209 pako medikamente të markave të ndryshme.

Policia ka vënë nën hetim dy shoferët e autobusit të linjës Shqipëri- Itali, A. M., 45 vjeç dhe M. P., 29 vjeç, banues në Fier (të cilët e drejtonin autobusin me turne).

Sipas policisë ilaçet kontrabandë janë konstatuar pas kontrollit të imtësishëm të autobusit në vijën e dytë dhe tashmë dy shoferët do të përballen me akuzën e "Kontrabandës me mallra që paguhet akcizë”.

er.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • A. N.: 01/11/2020 16:48

  S'thone shyqyr qe i paska sjelle nga Italia qe te pakten jane tamam se ngelem duke blere ilace te skaduara indiane.

  Përgjigju
 • Buzali: 01/11/2020 15:50

  Bravo dogana.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Përfshihet nga flakët një magazinë në Maliq