Ilir Meta ‘mund’ Berishën! Shumica e këshilltarëve në Bashkinë e Tiranës nga Partia e Lirisë

Ilir Meta ‘mund’ Berishën! Shumica e këshilltarëve në Bashkinë e Tiranës nga Partia e Lirisë

Ilir Meta dhe Sali Berisha

Ndonëse PS do të kryesojë shumicën në Këshillin Bashkiak të Tiranës, një tjetër garë duket të jetë ajo mes koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nga 16 mandate të siguruara deri më tani nga ky koalicion, Ilir Meta ka ‘mundur’ aleatin e tij në opozitës Sali Berishën, duke siguruar më shumë karrige në Këshillin Bashkiak te kryeqytetit.

Këshilltarët e "BF"

1 Ilir Mehdi Alimehmeti ( Berisha )

2 Silva Maksim Caka (PL)

3 Endrit Vullnetar Braimllari (PL)

4 Beti Shefki Njuma (PL)

5 Arben Zyhdi Tafaj (Berisha )

6 Floida Fadajev Kërpaçi (PL )

7 Tedi Gaqo Blushi (PL)

8 Ilda Safet Zhulali ( Berisha )

9 Dorjan Xhezair Teliti ( Berisha )

10 Ana Ali Azizaj (PL)

11 Artan Halit Distafa (PL)

12 Albana Bedri Kepi (PL)

13 Jonathan Akil Pano (PL)

14 Eriona Pullumb Bixha (PL)

15 Genci Mustafa Gjokutaj (PL)

16 Keda Mirvjen Kaceli (Berisha)/TemA

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Çfarë janë politikisht përjashtimet e Bashës, a do i vijë radha Gaz Bardhit?

Ylli Pata: Çfarë janë politikisht përjashtimet e Bashës, a do i vijë radha Gaz Bardhit?