Imazhet që u bllokuan nga UEFA, tifozi i Kombëtares u fut në fushë dhe ndërpreu ndeshjen Itali - Shqipëri

Imazhet që u bllokuan nga UEFA, tifozi i Kombëtares u fut në fushë dhe ndërpreu ndeshjen Itali - Shqipëri

Momenti i neutralizimit të tifozit


Itali 2-1 Shqipëri, ndeshja e fundit e së shtunës në Euro 2024 ka pasur një moment të paparashikuar, më saktë vizita e një “pushtuesi” të zbritur nga tribuna. Tifozi i Kombëtares me flamurin kuqezi ndali ndeshjen pasi kaloi gardhin e sigurisë dhe u fut në fushë, duke bërë që UEFA të hiqte vëmendjen nga ai në transmetimin e ndeshjes. Ishte çështje sekondash që tifozi të neutralizohej nga siguria.


Lajmi kryesor:

Euro 2024/ Goli dhe rekordi i Bajramit s'mjaftojnë, Italia përmbys 2-1 Shqipërinë! Dortmundi vishet kuqezi


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Gjykata e Apelit konfirmon anulimin e hidrocentralit të Poçemit në Vjosë

Gjykata e Apelit konfirmon anulimin e hidrocentralit të Poçemit në Vjosë