Imzot Arjan Dodaj u emërua Arqipeshkv i Kishës Katolike, Meta: Lajm i mirë! I bindur se do ta përmbushë me sukses misionin  

Imzot Arjan Dodaj u emërua Arqipeshkv i Kishës Katolike, Meta: Lajm i mirë! I bindur se do ta përmbushë me sukses misionin  

1638277251_2628667164438513271101087919139529639983612n.jpg

Emërimin në postin e Arqipeshkëvit të Arqidioqesës Tiranë-Durrës të imzot Arjan Dodajt, e ka përshëndetur edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta.

"E mirëprita me gëzim lajmin e emërimit nga Papa Françesku të Imzot Arjan Dodaj, në detyrën e rëndësishme, Arqipeshkëv i Arqidioqesës Tiranë-Durrës. Me urimin e përzemërt për punë të mbarë, shpreh bindjen e plotë se Imzot Arjan Dodaj, me dedikimin dhe shërbimin e njohur dhe të vlerësuar ndaj besimtarëve katolikë dhe popullit shqiptar, do ta përmbushë me sukses misionin e ngarkuar me detyrën e re", shkruan Meta në Facebook.


Lajmi kryesor:

Imzot Arjan Dodaj emërohet nga Papa Arqipeshkv i Kishës Katolike: Politika shqiptare të dëgjojë më shpesh zërin e ndërgjegjes! Imzot Frendo jep dorëheqjen: Koha për një bari më të ri


K.T./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin e suksesit të kombëtares shqiptare! Ëndrra jonë pas kualifikimit në ‘Euro 2024’

Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin e suksesit të kombëtares shqiptare! Ëndrra jonë pas kualifikimit në ‘Euro 2024’