Inaugurimi i Aeroportit të Kukësit, Rama: Pas pak, zbresim këtu, ku hapet porta e dytë nga qielli i Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto me karriget ku do të ulen qytetarët që do të mblidhen në inaugurimin e Aeroportit të Kukësit. Ulja e avionit të parë do të bëhet pas pak, ndërsa në karriget e vendosura për inaugurimin ndodhet edhe nga një flamur kombëtar.

"Pas pak, zbresim këtu, në Kukës, ku hapet porta e dytë nga qielli i Shqipërisë", shkruan Rama.

 


Lajmi kryesor:

Ulet avioni i parë në Aeroportin e Kukësit 'Zayed, Flatrat e Veriut', festë kuqezi dhe entuziazëm! Rama zbret me emigrantët nga Londra: S'jam 3D, por real! Ditë e veçantë për shqiptarinë


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket efikase goditja e korrupsionit nga SPAK edhe në nivelet më të larta të zyrtarëve?×

Lajmi i fundit

John

Asnjë viktimë nga COVID, 31 raste të reja në 24 orët e fundit