Inaugurimi i Biden, largohen dy anëtarë të Gardës Kombëtare! Dyshohet se kishin lidhje me grupe ekstremiste

Foto ilustruese

Dy anëtarë të Gardës Kombëtare të SHBA-së u hoqën nga detyra për ditën e inaugurimit të Biden si president.

Mediat e huaja raportojnë se ky largim erdhi në kuadrin e verifikimit të sigurisë në mënyrë që asnjë prej tyre të mos ketë lidhje me grupe ekstremiste apo kriminale.

Një zyrtar i Ushtrisë Amerikane dhe një zyrtar i lartë i inteligjencës amerikane thonë se kanë zbuluar që dy anëtarët e Gardës Kombëtare kanë lidhje me ektremistë të djathtë.

Ata nuk thanë se cilit grup ekstremist i përkisnin anëtarët e Gardës ose në cilën njësi shërbenin.

Në përgjigjen e saj për Associated Press, Garda Kombëtare shprehet:

"Për shkak të sigurisë operacionale, ne nuk diskutojmë procesin dhe as rezultatin e procesit të verifikimit për anëtarët ushtarakë që mbështesin inaugurimin."

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se zgjedhjet e 25 prillit do të jenë të lira dhe të ndershme?

Komento

Komente

 • PaEmer: 19/01/2021 20:08

  Someone Hit Go! Operation Mockingbird up and running!!! Military task force takes up position just a few miles off the California coast. Baron Benjamin de Rothschild (Richard A Rothschild, shiko COVId-patent, last update 2016) has died age 57 years old!!! GOOO TRUMP GOOO!!! Trump-i presidenti i pare i republikes se re!!! US cuts line to Chinese and Russian embassies in a number of cities!!!

  Përgjigju
  • PaEmer: 19/01/2021 20:54

   Per adamo311: Edhe une kam nje info: MOSAD thekson se ai gjindet ne afersi te Ushuaia, Patagoni, Argjenten.

  • adamo311: 19/01/2021 20:45

   Baron Benjamin de Rothschild, nuk ka vdekur, strehohet (hide) ne jug te patagonise, Argjentine.

 • PaEmer: 19/01/2021 19:44

  Top Iran official Hassan Nasrallah taken out in explosion...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Humbi banesën e vjetër nga tërmeti, familja me dy kurorë në Farkë bëhet me dy shtëpi të reja, Veliaj: Do t’i bëjmë të gjitha shtëpitë në Tiranë, është vetëm çështje kohe!