Inceneratori i Elbasanit, shpallet në kërkim Mirel Mërtiri

Inceneratori i Elbasanit, shpallet në kërkim Mirel Mërtiri

Me rreth te kuq Mirel Mertiri

Mirel Mërtiri është shpallur në kërkim për aferën e inceneratorit të Elbasanit. Ai njihet edhe si bashkëjetues i Stela Gugalljas. Mirel Mërtiri, Stela Gugallja dhe Klodian Zoto sipas prokurorisë kanë konsumuar veprat penale ‘Korrupsioni aktiv i funksionarëve të lartë shtetëror dhe i të zgjedhurve vendorë’, kryer në bashkëpunim, të parashikuar nga nenet 245 dhe 25 të Kodit Penal si dhe ‘Pastrimit i produkteve te veprës penale apo i veprimtarisë kriminale’, e kryer ne rrethana cilësuese në bashkëpunim.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

E dinit? Sa kohë duhet të kaloni në tualet me telefonin tuaj

E dinit? Sa kohë duhet të kaloni në tualet me telefonin tuaj