‘Inceneratori i Fierit’ kalon për gjykim, avokati i Arben Dervishajt: Janë devijuar hetimet, faturat janë të falsifikuara

 

Për ish-zyrtarin e FSHF, Arben Dervishaj u pushua akuza për ‘shpërdorim detyre’ dhe tashmë akuzohet për ‘falsifikim dokumentesh’ por pas përfundimit të seancës për mediat ka folur avokati i tij  Arenc Myrtezani, i cili pretendon se hetimet janë devijuar dhe se faturat për të cilat klienti i tij ka nënshkruar janë të falsifikuara dhe kjo sipas tij është e provuar.

“Ne kërkuam papërdorshmërinë e këtyre faturave që kanë dalë të falsifikuara. Me e çuditshmja ishte se për këta fatura të falsifikuara dhe u shtua një akuzë për Arben Dervishin, ndërkohë që për pandehurin që unë mbroj nuk u morën parasysh.

Janë të provuara që këto fatura janë të falsifikuara me imitim ose të vendosura mbi xham. Nuk gjendet asnjë faturë e shkruar dhe nënshkruar prej të pandehurit që unë mbroj. Unë mendoj se Prokuroria  lidhur me një akuzë për mashtrim, lidhur me pagesat që janë për firmën italiane që është fituese e koncesionit, ka devijuar hetimet. Sepse në bindjen time, rezulton se ka qenë detyre jo vetëm e klientit tim por edhe të tjerëve që të bënin këtë detyrë. Ka qenë detyrë e administratorit të ri dhe ministrit të ri që ka zëvendësuar Lefter Kokën” tha ndër të tjera avokati.


Lajmi kryesor:

Inceneratori i Fierit, GJKKO vendos kalimin për gjykim të dosjes! Të akuzuar Lefter Koka, Alqi Bllako dhe 8 të tjerë


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Vuçiç mbledhje me qeverinë serbe: Nuk kam frikë, jam gati të vdes por nuk e dorëzoj pushtetin pa zgjedhje

Vuçiç mbledhje me qeverinë serbe: Nuk kam frikë, jam gati të vdes por nuk e dorëzoj pushtetin pa zgjedhje