Indi, 7 persona humbin jetën gjatë pastrimit të një rrjeti kanalizimi

Shtatë persona kanë humbur jetën në Indinë perëndimore pasi ishin duke pastruar rrjetin e kanalizimit të një hoteli.

Mësohet se katër punonjësit e kanalizimeve dhe 3 punonjësit e hotelit "Darshsan" ranë pa vetëdije në kanal dhe u asfiksuan.

Trupat e pajetë u gjetën në fshatin Fartikui, ndërsa pronari i hotelit u akuza për vdekjen e tyre për shkak të neglizhencës.

Autoritetet përkatëse premtuan ndihmë financiare për të afërmit e viktimave.

A.AG/Shqiptarja.com
Komento