Indi, edhe ministrave u humbasin… bagazhet në aeroport?

Ministrja indiane e Tregtisë, Nirmala Sitharaman nuk mundi të marrë pjesë në mbrëmjen gala' të takimit të G20-s në Cairns, Australi, pasi kompania ajrore indiane "Air India" humbi bagazhet e saj.

Ashtu siç tregoi edhe në llogarinë e saj në Twitter, kur dje në mëngjes kishte zbritur në Sidney, me habi vuri re se valixhja e saj me "sari" (veshje tradicionale indiane - shën. përkth.) nuk ishte në të njëjtin avion me të cilin kishte udhëtuar.

"Po nisem për në Cairns, por të gjitha veshjet e mia humbën. Nuk besoj se do të gjej ndonjë komplet sari në Cairns. Jam në telashe", shkruajti ajo në Twitter.
Pas disa orësh, menaxherët e "Air India" e gjetën valixhen dhe ia dërguan në mbrëmje, por tani ishte tepër vonë.

Mbrëmja gala' e G20-s, me përfaqësues të rëndësishëm të biznesit dhe politikës, përfshirë guvernatorët e bankave qendrore, kishte filluar./ATSH/

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës