Indrit Vokshi: Rithemelimi është stabilizuar politikisht, mbështetet nga pjesa më radikale e demokratëve

 

Analisti Indrit Vokshi komentoi në 'Studio Live' edhe aksionin e Rithemelimit, duke u shprehur se ka gjetur një lloj konsolidimi politik.

Sipas tij, Rithemelimi mbështet nga pjesa më radikale e demokratëve. 

'Rithemelimi ka pjesën me radikale të demokratëve. Pasi shohin një opozitë më agresive të Rithemelimit. Kanë çdo ditë nga një akuzë ndaj Edi Ramës. Aty kanë gjetur kanalin e Radios dhe e pëlqejnë. Pushteti i Ramës perceptohet si rrezik, në qytete dhe fshatra perceptohet si rrezik për luftë klasash. Janë vetëm anëtarët dhe zyrtarët e PS që janë të pasur, mundësi për karrierë dhe të tjerët për asgjë. Opozitarët duke parë këtë tendencë e gjejnë mbrojtjen tek ata krerë opozite që sillen më agresivë ndaj Edi Ramës. Rithemelimi ka arritur të stabilizohet politikisht. Duke qenë kështu do të ruajë pjesën më të madhe të opozitarëve. Në mënyrë të rrëmujshme Rithemelimi ka treguar se është faktori më i zellshëm ndaj qeverisë', thotë Vokshi. 


Lajmi kryesor:

Konflikti me Dumanin, Vokshi në 'Studio Live': Meta ka pësuar traumë! SPAK duhet inkurajuar


G.K/E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë