I infektuar me COVID, përkeqësohet gjendja shëndetësore e një të burgosuri në burgun e Drenovës, dërgohet në Tiranë

I infektuar me COVID, përkeqësohet gjendja shëndetësore e një të burgosuri në burgun e Drenovës, dërgohet në Tiranë

Burgu i Drenovës

Një i burgosur në burgun e Drenovës, i infektuar me COVID, është dërguar në Tiranë për shkak të përkeqësimit të gjendjes shëndetësore.

Ndërkohë tre të burgosur të tjerë kanë qenë të prekur më herët nga COVID në burgun e Drenovës, por janë negativizuar dhe vazhdojnë rutinën ditore.

Deri tani, asnjë i burgosur tjetër, nuk ka shfaqur simptoma të infeksionit, megjithatë veprimet janë kufizuar dhe po bashkëpunohet me strukturat epidemiologjike për të pasur nën kontroll situatën dhe çdo nevojë të të dënuarve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Itali, mbante 40 kg kokainë në shtëpi! Vlera e saj në treg shkon në 1.5 milionë euro

Arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Itali, mbante 40 kg kokainë në shtëpi! Vlera e saj në treg shkon në 1.5 milionë euro