Infektohen me koronavirus 2 punonjëse të Kadastrës në Durrës...në Krujë 2 raste të reja

Foto ilustruese

Dy raste të reja kanë konfirmuar pozitiv me COVID-19 në Durrës dhe janë punonjëse në Kadastrën e këtij qyteti.

Mësohet se një prej tyre kishte të infektuar vjehrrën dhe vjehrrin, si edhe një punonjëse tjetër. Të dyja rastet janë asimptomatike dhe janë karantinuar në shtëpi duke bërë që puna në këtë institucion të mos ndalet.

Ndërkohë, në dy raste të reja janë konfirmuar edhe në Krujë që janë kontakte të personave të infektuar më parë.


Lajmi kryesor:

20 raste të reja me COVID, 4 personel shëndetësor, 5 pacientë në terapi intensive


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Jetojnë në pallatin e dëmtuar nga tërmeti, banorët në Durrës në protestë: Krimi fle në prokurori, po manipulojnë provat!