Infektohet me koronavirus një mësues në Berat, pozitive edhe një infermiere

Foto ilustruese

Një infermiere në Qendrën Shëndetësore Nr.1 në Berat dhe një mësues në shkollën 9-vjeçare në Mbrakull kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Mësuesi i fizkulturës ka shfaqur probleme shëndetësore dhe menjëherë ka kontaktuar me drejtorin e shkollës Mbrakull, ku ky i fundit e ka drejtuar për të bërë tamponin dhe është karantinuar pranë banesës .


Lajmi kryesor:

3 viktima dhe 131 raste të reja/ 115 qytetarë fitojnë betejën me COVID në 24 orë! MSH: Kur është e mundur të punohet nga shtëpia


D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Covid-19, a e përballojmë dot një mbyllje të dytë?×

Lajmi i fundit

John

Rama: Shumë shpejt do të nis puna për ndërtimin e Teatrit Kombëtar...pavarësisht lehjeve të tyre që janë shumë të larta