Investimet shtrihen edhe në periferi, rehabilitohet një tjetër bllok në njësinë nr. 11 (FOTO)

Punime njësinë administrative nr.11

Një tjetër bllok banimi në kryeqytet, kësaj here në periferi, po merr një pamje të re, me infrastrukturë rrugore dhe standarde. Fjala është për bllokun e pallateve që kufizohet nga rrugët "Bujar Kaloshi" dhe Rr. "Learton Vathi" në njësinë administrative nr.11, që po i nënshtrohet rikonstruksionit të plotë, duke përfshirë infrastrukturën nëntokësore, ashtu edhe atë sipërfaqe me rrugë, trotuare, ndriçim etj.


Me temperaturat më të favorshme e bashkëpunim nga banorët, Bashkia e Tiranës po vijon me intensitet punimet edhe në këtë bllok banimi.

Sikurse u premtua katër vite më parë, Bashkia e Tiranës ka shtrirë investimet e saj edhe nëpër lagje, duke rehabilituar çdo vit rreth 50 blloqe pallatesh me të gjithë infrastrukturën e nevojshme.

 

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kembesori: 25/01/2019 07:35

    Bravo, Lali,Po si nuk hodhe e shtyve Muret e Nxanuna me zor,Turp a kalon dot Njeriu tek ne ato gjoja Trottuare 30cm?!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet e pjesshme vendore, partia e Nard Ndokës dëpoziton në KQZ kërkesën për t'u regjistruar në zgjedhje e 6 marsit