Iphone e Samsung të fundit, kapen 184 celularë kontrabandë në Rinas (FOTO)

Iphone e Samsung të fundit, kapen 184 celularë kontrabandë në Rinas (FOTO)

Celularët e sekuestruar

RINAS- 184 celularë të markës “Iphon” dhe “Samsung” janë bllokuar në Rinas pasi ishin të pa deklaruar. Pronari i këtyre celularëve K.B është arrestuar nga policia pasi akuzohet për veprën penale 'Kontrabandë'.

Vlera e detyrimit doganor të shmangur dhe penaliteti kapin një vlerë prej 3 185 364 lekë dhe janë zbuluar gjatë kontrollit të ushtruar në terminalin e pasagjerëve në Degën e Doganës Rinas të linjës Stamboll - Tiranë të kompanisë ajrore “Pegasus Air”.

Ndërkohë policia dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Celularët e sekuestruar

/G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Tornado godet SHBA, shkatërrohet çatia e teatrit, një i vdekur e dhjetëra të plagosur

Tornado godet SHBA, shkatërrohet çatia e teatrit, një i vdekur e dhjetëra të plagosur