Iraku dhe Jordania tërheqin nënshkrimet në dokumentin e përbashkët pas samitit të paqes në Zvicër

 Iraku dhe Jordania tërheqin nënshkrimet në dokumentin e përbashkët pas samitit të paqes në Zvicër

Iraku dhe Jordania tërhoqën nënshkrimet e tyre nga komunikata e përbashkët e lëshuar pas samitit të Ukrainës të organizuar nga Zvicra, duke ulur numrin e atyre që mbështetën dokumentin në 77 nga 91 pjesëmarrës, sipas raporteve.

Kështu, numri i vendeve që morën pjesë në konferencë, por nuk e nënshkruan komunikatën, u rrit nga 12 në 14. Përveç Irakut dhe Jordanisë, Brazili, India, Afrika e Jugut, Emiratet e Bashkuara Arabe, Arabia Saudite, Armenia, Bahreini, Indonezia , Libia, Meksika dhe Tajlanda nuk e kanë nënshkruar dokumentin.


Lajmi kryesor:

Samiti i paqes për Ukrainën, presidentja zvicerane: Kërcënimi për përdorim të armëve bërthamore i papranueshëm


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Qeveri teknike? Braçe i prerë me opozitën: Koha kur pushtetet vendoseshin në tavolinë ka marrë fund! Te ‘Dezinformimi’ nuk i marr me zor

Qeveri teknike? Braçe i prerë me opozitën: Koha kur pushtetet vendoseshin në tavolinë ka marrë fund! Te ‘Dezinformimi’ nuk i marr me zor