Iraku mbyll hapësirën ajrore

Iraku mbyll hapësirën ajrore

1713040861_yjrtjtrjytrjtrjtr.JPG

Iraku ka mbyllur hapësirën e tij ajrore, ka thënë ministria e transportit e vendit.

I gjithë trafiku ajror është ndalur përkohësisht, shtoi ai.

Kjo vjen pasi ushtria izraelite konfirmoi se Irani ka lëshuar një avion dronësh drejt vendit, të cilët pritet të mbërrijnë brenda disa orësh, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Irani sulmon Izraelin me 200 dronë, shumica goditen në ajër! Franca dhe SHBA afrojnë avionët luftarakë


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Tifozët e Kombëtares parakalojnë autobusin e Serbisë, i tregojnë simbolet kuqezi (VIDEO)

Euro 2024/ Tifozët e Kombëtares parakalojnë autobusin e Serbisë, i tregojnë simbolet kuqezi (VIDEO)